Проєкт "Молодь дебатує"

В Україні реалізують унікальний німецько-український проєкт «Молодь дебатує», метою якого є розвиток демократії через навчання молоді грамотно відстоювати власні думки. Ініціатива спрямована на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення.

22 вчителі з 13 регіонів України пройшли навчальний тренінг «Молодь дебатує», участь взяла і вчителька Тернопільської загальноосвітньої школи №14 ім. Б. Лепкого Сеньків Г. С.

Дводенні навчання з дебатної методики під керівництвом Наталії Фасолі та Наталії Шнайдер відбулися у Вінниці.

«Знайомились з історією проєкту, унікальною методикою, дебатували в "мікро" та повномасштабному форматі, тренувались в іграх, пізнавали Вінницю в день її народження, тепло обіймалися і казали "До скорої зустрічі", бо "запалились" ідеєю та бажанням скоріш це робити», — розповіла тренерка проєкту Наталія Шнайдер.

В рамках німецько-українського проєкту «Молодь дебатує» учні 9-11 класів дебатували на тему: "Чи варто Україні продовжувати вступ до Європейського Союзу?". Під час заняття дебатантки формували важливі навички для майбутнього, розширювали кругозір, розвивали свою громадянську позицію, а що найважливіше вчилися відстоювати свою позицію.

Довідково:

Реалізацію проєкту «Молодь дебатує» взяла на себе громадська організація Internationales Haus Sonnenberg, Німеччина, яка вже з 1949 року сприяє міжнародному співробітництву та демократичній освіті, за методичної підтримки проєкту «Jugend debattiert» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.